Contact
  • Korv on tühi
Lae alla Tuhi
INSPIRATSIOON

CRUISE TERMINAL

Sisesadam X
Ujuv konstruktsioon X
Koen Olthuis X

See ujuva terminali idee on üks revolutsioonilistest projektidest, mis on välja töötanud, et astuda vastu üleujutustest ja loodetest põhjustatud ohtudele.

Terminal koosneb ujuvast kolmnurksest tarindist. See on piisavalt suur, et vastu võtta kolm maailma suurimat ristluslaeva, ja asub maismaast piisavalt kaugel, et pakkuda nõutavat sügavust suurtele laevadele.

Lihtne ikooniline kuju paistab ka rannikust kaugemale elegantse loomuliku skulptuurina. Terminal on projekteeritud ehitamiseks Dubaisse.

Pilku püüab kaar sissepääsu kohal sisesadamasse, kus võivad silduda taksokaatrid ja väiksemad maismaaga ühendust pidavad praamid.

Drawings 460

Konstruktsioon

Konstruktsiooniks on isekandev struktuur, mille välimus meenutab laeva. Kuju ja suurus annavad sellele täieliku stabiilsuse, terminali võib paigutada ka avamerele ja see talub kõrgeid laineid. Kogu tarind on ankrukettide ja amortisaatorite abil ankurdatud merepõhja. Kümme protsenti suurest katusepinnast on kaetud päikeseelementidega.

Funktsioonid

160 000 ruutmeetri suurune ujuv ristlusterminal mahutab endasse terve maailma - see on ideaalne alguspunkt kõikidele luksusristlustele. Idee on luua meeldejääv reisielamus, kus külalistele pakutakse kõike alates koosolekuruumidest, kinosaalidest ja kauplustest kuni spaade, hotellide ja restoranideni.

Visionäär

Koen Olthuis on Hollandi arhitektuurifirma Waterstudio.NL asutaja. Ta on oma töös võtnud sihiks tegutseda globaalsetest kliimamuutustest põhjustatud üleujutuste vastu ja ta on spetsialiseerunud ujuvtarinditele.

Tema visioon on ehitada kogu maailmas linnu vette rajatud vundamentidele. "Staatilised linnad tuleb muuta dünaamilisteks linnadeks ja valmis tuleb olla kohanema kliimamuutustega, mis toovad endaga kaasa üleujutusi ja loodeid."

"The Westland" - Hollandis Haagi lähedal asuv linn - on esimene niisugune linn, mida ehitatakse tema juhtimisel.

Terminal 460