Contact
  • Korv on tühi
Lae alla Tuhi
inspiratsioon

Green float

Botaaniline linn X
kõrgus 1000 m X
Lill X

Jaapani kontsern Shizimu Corporation on välja käinud ujuva saarestiku idee, kus võib loodusega harmoonias elada 40 000 inimest.

Nüüdisaegne elu koondumine linnadesse on majandusliku arengu tulemus. Kuid õnne tuleks mõõta siiski füüsilisest ja ainelisest standardist sõltumatult. Niinimetatud botaanilises linnas tugineb ökosüsteemiga harmoonilise aruka elu väärtushinnang hoopis meie sidemetele loodusega.

Konstruktsioon

Idee tuumaks on tarind, mis hõljub vesiroosina meres. Vaiksel ookeanil on ohtralt päikesepaistet, taifuunide oht on minimaalne ja seepärast võib see olla sobiv asukoht.

"Lilleõis" on kompaktne ja energiasäästlik taevasse tõstetud linn põhidiameetriga 3 km. 1000 meetri kõrgusel on temperatuur kogu aasta kestel 26-28 °C. Niiviisi veest ja loodusest ümbritsetuna võivad seal elada umbes 130 000 inimest. Rannad ja laguunid, täis teokarpe ja kalu, on vahetus läheduses. Tornehitistes leiavad endale koha uued tööstusvormid, mis ühendavad looduse ja tehnoloogia. Siin jätkub ruumi ka taimekasvatusele.  

Drawings 460

Linn on ka tehniliselt looduslike eeldustega kohandatud. Positiivse CO2-tasakaalu võib saavutada, loobudes mootorsõidukite liiklusest, vähendades energiatarvet, kasutades taastuvaid energialiike ja ümbritsevat süsinikdioksiidi absorbeerivat vett.  Kõik toiduained toodetakse eranditult saarel ja kõik jäätmed kasutatakse ära energiatootmiseks. 

Visioon

Asutamisest peale juba 200 aastat on Shimizy Corporation oma töös tuginenud Rongo-to-Soroban-printsiipidele  ("The Analects and the Abacus"), kus on saavutatud tasakaal Konfutsiuse eetilise humanismi ja majanduslike teooriate vahel, mida esindab abakuse sümbol. Lühidalt öeldes on nii praegune ettevõte kui ka selle eelkäijad püüdnud eetiliselt väärtuslikuna olla ühiskonnale kasulikud.   

GreenF 460