Contact
  • Korv on tühi
Lae alla Tuhi
inspiratsioon

waterscraper

hO2+ scraper X
waterscraper X
BDA Studio X

Linnad ookeanides

hO2+ scraper on loogiline järeldus faktist, et kliimamuutused tõstavad veetaset ja vähendavad maismaa pinda. On loomulik areng, et inimesed asuvad elama merel uutes kõrghoonetes, mis kuuluvad nn waterscraperite rühma. Need ei tarbi loodust, vaid hoopis parandavad ja loovad seda. Ultimatiivseim lahendus on tervete linnade loomine merele.

Vastandina kõrgusesse ulatuvatele pilvelõhkujatele ulatuvad hO2+ sügavale merre. Need luuakse sõltumatute asundustena, kus puuduvad taristud ja rajatised tavapäraste vajaduste mõistes.

Need on täiesti autonoomsed ujuvad üksused funktsioonide ja eluruumidega isemajandava eksistentsi tarbeks. Need üksused koos moodustavad ujuva linna, mis toodab ise energiat lainetest, tuulest, hoovustest, päikesekiirgusest, biomassist ja muust taolisest. 

Drawings' 460

Elamiseks ja töötamiseks on piisavalt ruumi. Toitu saadakse põllumajandusest, veesaadustest ja taimede kasvatamisest vees. On olemas koht ka väikese metsa jaoks. Looduslikult  fluorestseeruvate kombitsatega merefauna liikumised tekitavad energiat. 

Jätkusuutlikkuse strateegiate eesmärk on luua oaas, mis tõesti parandab keskkonda - seda mõtet kannab plussmärk nimetuses.

Konstruktsioon

Waterscraperi programm hõlmab peamiselt ressursside loomist (energia, toit ja õhk), elutingimusi, tööd, vaba aja sisustamist, jäätmete käitlemist ja süsteemi hooldamist.

Elupiirkonnad paiknevad vahetult veepinna all, kus looduslik valgus on kõige parem. Ehitist hoiab püsti vastukaalude ja ballastpaakide süsteem.

 Waterscraper 460

Visionäär

Arhitekt Sarly Adre Sakum on BDA - Building Design Art Studios - asutaja ja aktsionär. See nimi võtab ühtlasi kokku kõnealuse projekti sisu. Teadusvaldkondadevaheline meeskond on aluseks võtnud põhjalikud arhitektuuri-, disaini- ja kunstianalüüsid ning loomingulise kõikehõlmavusega uurinud võimalusi ja väljakutseid lihtsast keeruliseni, ideest tegelikkuseni, vanadest mallidest uute mõtteradadeni.